Stół do ręcznej frezarki do drewna

Stół do frezarki do drewna
Stół do frezarki do drewna

 

Nie wszyscy potrzebują frezarki stacjonarnej do drobnych prac stolarskich. W niektórych przypadkach przenośna frezarka „dolnowrzecionowa” do drewna wykonana z kilku płyt MDF, plexi sprawdza się na robocie u klienta.

Dobrym pomysłem jest upgrade zwykłej ręcznej frezarki zwanej też frezarką górnowrzecionową w skrócie FGW do wersji „dolnowrzecionowej” co prawda nie jest to prawdziwa maszyna stolarska ale za to jest mobilna i sprawdzi się do małych frezowań w drewnie, sklejce czy MDF.

Do wykonania tej wersji frezarki zostały użyte:

Stół do frezarki do drewna.
Stół do frezarki.
  • MDF 19 mm laminowany dwustronnie
  • profil aluminiowy
  • plexi
  • blacha
  • frezarka DIABLO DB2000E
  • frez z łożyskiem

Blat wykonany z podwójnej płyty MDF aby frezarka była stabilna podczas pracy a blat żaby się nie odkształcił pod ciężarem frezarki.

Podczas pracy na frezarce dolnowrzecionowej niezbędna jest prowadnica

Prowadnica do frezarki elementy
Prowadnica do frezarki elementy

do stabilnego i bezpiecznego przesuwania materiału po stole frezarki. Dlatego takie dodatkowe wyposażenie zostało wykonane

również z MDF i profili aluminiowych niezbędnych do przykręcenia grzebienia dociskowego, osłony nad frezem lub  ograniczników ułatwiających pracę przy frezowaniu np. frontów meblowych.

Więcej o dodatkowym wyposażeniu do frezarki dolnowrzecionowej jakim jest niezbędna prowadnica do niej zapraszam do innego wpisu:

Zobacz: „Prowadnica do frezarki dolnowrzecionowej”

Jedna odpowiedź do “Stół do ręcznej frezarki do drewna”

  1. To na jaką frezarkę powinno się zdecydować, zalezy jakie dokładnie drewno sie obrabia, jakie wyroby sie produkuje i ile się pracuje na maszynie, mi do tej pory wystarczała ręczna frezarka, ale że zamierzam się profesionalnie zając stolarka kusi mnie coś wiekszego, zastawiałem sie nad F 700 z Feldera z szybka zamianą wrzeciona, piękna maszyna, ale chyba kupie używaną bo mnie na nową nie stać 😉

Dodaj komentarz