Stół pomiarowy do kontroli formatek meblowych, szklanych, metalowych itp

bde25_1_150x150

Stół pomiarowy do formatek meblowych

Silna konkurencja wymaga od producentów mebli ciągłego podnoszenia jakości swoich wyrobów. Tylko w ten sposób można osiągnąć oczekiwaną pozycję w rankingu producentów mebli. Nowoczesny park maszynowy nie wystarczy do tego aby wyroby osiągnęły najwyższą jakość. Klienci zauważają potrzebę kontroli jakości elementów meblowych z drewna jak i z płyty wiórowej oraz MDF na poszczególnych etapach procesu produkcyjnego w swoich fabrykach. Kontrola elementów  za pomocą elektronicznych stołów kontrolnych przyczynia się do znaczącego spadku wadliwych elementów a co za tym idzie przynosi wymierne oszczędności dla całej firmy.

Stół pomiarowy oś Z

Stół pomiarowy oś Z

Stół pomiarowy przeznaczony jest dla przemysłu meblowego, metalowego , szklarskiego itp. Szczególnie przydatny w procesie oceny jakości produkowanych wyrobów. Stosowany również podczas procesu produkcyjnego do konfiguracji maszyn przemysłowych i linii produkcyjnych podczas ustawienia narzędzi (frezów do drewna, wierteł do drewna). Na końcu zmiany do oceny jakości produktów oraz do ich certyfikacji, oceny półproduktów pochodzących od dostawców (podwykonawców). Dzięki swoim własnościom elektroniczny stół zapewnia znaczący wzrost wydajności  i jakości w zakładzie produkcyjnym.

Elektroniczny stół kontrolny BCE 25 w wersji typowej dla paneli o wymiarach 2500 mm x 1000 mm i grubości 50 mm – ma dokładność 0,1 mm (dostępne również inne rozmiary)

Urządzenie jest prawdziwą stacją kontroli z możliwością sprawdzania wszystkich wielkości w trójosiowym układzie współrzędnych.  Precyzyjne, solidne i łatwe w użyciu.

Wśród wielu zalet wymieniają miedzy innymi: szybkość pomiaru, precyzję pomiaru, głowicę rewolwerową, która umożliwia kilka typów pomiaru, łatwą obsługę przez pracowników, stabilną konstrukcję dostosowaną do pracy w zapyleniu bezpośrednio na hali a nie tylko w warunkach biurowych. Ważną zaletą jest modułowość umożliwiająca jego rozbudowę o dodatkowe funkcje. Fabrycznie jest przystosowany do podłączenia komputera z oprogramowaniem do wymiany danych w systemie CAD pozwalający na automatyczny odczyt pomiarów i zapis zestawień danych.

Stół kontrolny BCE

Stół kontrolny BCE

Podstawowe możliwości stołu kontrolnego czyli pomiary:

  • wymiary formatki meblowej (długość, szerokość i grugość)
  • rozstaw otworów przelotowych i nieprzelotowych (pomiędzy nawierconymi otworami)
  • odległość otworów w elementach meblowych od krawędzi (w osi X, Y i Z)
  • głębokość nawierconego otworu na wąskiej i szerokiej płaszczyźnie elementu
  • równoległość krawędzi formatki meblowej
  • szerokość i głębokość wręgów meblowych
  • szerokość i głębokość nutów
  • import rysunków w systemie CAD
  • kontrola i porównywanie tolerancji mierzonych parametrów na ekranie monitora
  • raporty z pomiarów danego elementu

 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.