Stół do ręcznej frezarki do drewna

Stół do frezarki do drewna

Stół do frezarki do drewna

 

Nie wszyscy potrzebują frezarki stacjonarnej do drobnych prac stolarskich. W niektórych przypadkach przenośna frezarka „dolnowrzecionowa” do drewna wykonana z kilku płyt MDF, plexi sprawdza się na robocie u klienta.

Dobrym pomysłem jest upgrade zwykłej ręcznej frezarki zwanej też frezarką górnowrzecionową w skrócie FGW do wersji „dolnowrzecionowej” co prawda nie jest to prawdziwa maszyna stolarska ale za to jest mobilna i sprawdzi się do małych frezowań w drewnie, sklejce czy MDF.

Do wykonania tej wersji frezarki zostały użyte:

Stół do frezarki do drewna.

Stół do frezarki.

  • MDF 19 mm laminowany dwustronnie
  • profil aluminiowy
  • plexi
  • blacha
  • frezarka DIABLO DB2000E
  • frez z łożyskiem

Blat wykonany z podwójnej płyty MDF aby frezarka była stabilna podczas pracy a blat żaby się nie odkształcił pod ciężarem frezarki.

Podczas pracy na frezarce dolnowrzecionowej niezbędna jest prowadnica

Prowadnica do frezarki elementy

Prowadnica do frezarki elementy

do stabilnego i bezpiecznego przesuwania materiału po stole frezarki. Dlatego takie dodatkowe wyposażenie zostało wykonane

również z MDF i profili aluminiowych niezbędnych do przykręcenia grzebienia dociskowego, osłony nad frezem lub  ograniczników ułatwiających pracę przy frezowaniu np. frontów meblowych.

Więcej o dodatkowym wyposażeniu do frezarki dolnowrzecionowej jakim jest niezbędna prowadnica do niej zapraszam do innego wpisu:

Zobacz: „Prowadnica do frezarki dolnowrzecionowej”

Możesz również polubić…

1 Odpowiedź

  1. Padre pisze:

    To na jaką frezarkę powinno się zdecydować, zalezy jakie dokładnie drewno sie obrabia, jakie wyroby sie produkuje i ile się pracuje na maszynie, mi do tej pory wystarczała ręczna frezarka, ale że zamierzam się profesionalnie zając stolarka kusi mnie coś wiekszego, zastawiałem sie nad F 700 z Feldera z szybka zamianą wrzeciona, piękna maszyna, ale chyba kupie używaną bo mnie na nową nie stać 😉

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.